Naslovna

2015-04-30 19:24:19
 — in Resita
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Učenici naše škole (III2), zajedno sa svojom profesorkom srpskog jezika i književnosti, Katarinom Ljubičić Ilkić, prisustvovali su jednom od tri predavanja koje je Gradska biblioteka u Vršcu priredila u čast jubileja 80 godina od rodjenja Danila Kiša. Oni su u utorak 28. aprila u prostorijama biblioteke slušali o životu i stvaralaštvu ovog našeg značajnog autora. Tom prilikom prezentovana je i internet stranica „Danilo Kiš - Život, literatura“, sajt koji je priredila Mirjana Miočinović, prva supruga Danila Kiša. Posebno je bilo reči o delima „Rani jadi za decu i osetljive” i „Enciklopediji mrtvih“, a tokom prezentacije pomenutog sajta istaknut je deo koji se odnosi na biografiju Danila Kiša pod nazivom „Podmuklo delovanje biografije“.Predavanje je pripremila bibliotekarka Vesna Zlatičanin.
2015-04-30 19:05:45
Jelena Orlić
https://www.facebook.com/pages/UNINP-Pan%C4%8Devo/373870032812154?ref=aymt_homepage_panel UPIS 2015/2016! SVE INFORMACIJE NA OVOJ STRANICI!
IUNP Pančevo
UNINP- Visokoškolska jedinica u Pančevu. Fakultet za pravo, kriminalistiku, ekonomiju, pedagoške nauke, filološke nauke, umetnost, informatiku.
Education136 like this
2015-04-28 10:25:59
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
U subotu 25. aprila u poljoprivrednoj školi “Josif Pančić“ u Pančevu održano je okružno takmičenje iz Srpskog jezika i jezičke kulture. Iz naše škole na takmičenju su učestvovali: I razred – Filip Ivković (II mesto), Mirjana Tasić (II mesto), II razred – Maja Kukić (II mesto) , Miljana Nikolić (III mesto), Predrag Petrović i Andrej Cukanić; III razred – Ksenija Šarenac, Rastko Vićić, Zorana Vezmar, Jelena Veselinović; IV razred – Lorina Bosiok. Čestitamo svim učenicima, članovima aktiva profesora srpskog jezika i književnosti, a sve čestitke i Filipu Ivkoviću (I 3) i njegovom mentoru prof. Stanislavi Plećaš, jer se Filip plasirao na republičko takmičenje! Želimo mu puno sreće u daljem takmičenju!
2015-04-27 17:27:20
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
http://evrsac.rs/index.php/vesti/item/5823-premijera-gimnazijske-pozorisne-trupe-ionesco Nedelja, 26.04. u 20:00h "Kralj Umire" - Ežen Jonesko u NP "Sterija"- Vršac ~ULAZ SLOBODAN~ Duminica la ora 20:00 "Regele Moare" - Eugen Ionescu la Teatru National Sterija - Varset ~INTRAREA LIBERA~
2015-04-25 07:49:52
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Fotografije sa nastupa nasih ucenika na 19-tim pozorisnim susretima ucenika gimnazija Srbije.
Pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije
2015-04-22 18:58:38