Naslovna

Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Danas je u sportskoj dvorani "Milenijum" u Vršcu održano opštinsko takmičenje u rukometu. Muška ekipa naše škole osvojila je drugo mesto, a nastupila je u sastavu: Miloš Ranisavljević, Nikola Uzelac, Damir Klarić, Stefan Bojić, Mirko Boljanović, Luka Živojnov, Stefan Kirilov, Ivan Nackov, Ognjen Srdanović, Deni Marček, Aleksa Stojković, Ilija Ćosić i Andrej Pečenović. Čestitamo im, kao i prof. Radi Mandić njihovom mentoru. Puno hvala i Dariu koji je sve to uredno zabeležio fotografišući!
Održano opštinsko takmičenje u rukometu
2014-11-19 20:07:43
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Otvaranje izložbe predviđeno je za 19.11.2014. u 15h.
Izložba u zgradi Železničke stanice u čast srpsko-ruske saradnje
evrsac.rs
U zgradi Železničke stanice u Vršcu sutra od 15 časova svečano će biti otvorena izložba i umetnička postavka „Volga – Volga u Vršcu“, koja je posvećen...
2014-11-19 12:37:55
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Okružno takmičenje u plivanju održano je u ponedeljak 17. novembra u Pančevu. Na takmičenju su učestvovali sledeći naši učenici: Andrej Cukanić (II2), Aleksandar Tanasijević (II2), Stefan Velevski (II4), i Zorana Vezmar (III4). Andrej Cukanić osvojio je treće mesto u disciplini na 100m, delfin stilom. Čestitamo učenicima i njihovom mentoru profesorki Radmili Mandić!
Učestvovali na okružnom u plivanju!
2014-11-18 20:34:32
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Obaveštavaju se učenici da će u toku ove nedelje biti održano međunarodno takmičenju iz informatike i računarstva „Dabar“ koje je namenjeno svim učenicima, a ne samo nadarenim za informatiku i računarstvo. Takmičenje će se održati putem online sistema takmičenja, tako da je svakom učeniku potreban računar sa pristupom internetu. Termini izrade zadataka i podaci vezani za pristup sistemu biće poslati na školske e-mail adrese svih đaka tako da svako može da proba da se takmiči. Za detaljnije informacije obratite se profesorima Igoru Lazaroju ili Goranu Nikoliću!
2014-11-17 19:57:17
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Zbornik je izašao u izdanju Vršačkog književnog kluba, a promovisan je 12.11. u sali Kulturnog centra u Vršcu.U programu promocije su učestvovali: Danica Černih, Eržebet Feher Liza, Božica Mihaj, Jadranka Ćulum, Zoran Đurović Đurke i Anastas Nastevski. Ispred naše škole stihove su čitali učenici čije su pesme objavljene u zborniku: Flavia Danica,Jonela Barbu,Larisa Stratulat, Vasilia Varađan, Melisa Popa, David Čebzan i dr. U zborniku su objavljeni i radovi drugih naših učenika kao što su Vanja Budimirov, Miloš Nišić, Mila Dobrosavljević.
Promocija zbornika
Promocija zbornika "Literarne staze 2014"
2014-11-17 19:35:43
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Nagrađeni, ali i ostali radovi pristigli na likovni konkurs "Japan u našim očima". Zaista je bila velika konkurencija i žiri nije imao nimalo lak zadatak. Učenici su se zaista potrudili i veoma smo impresionirani brojnošću i maštovitošću radova, veštinom i zalaganjem svih naših malih i velikih drugara. Svima čestitamo i veliko vam hvala!!!
Japan u našim očima
2014-11-16 10:35:20