Naslovna

Gimnazija
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
U skladu sa Pravilnikom o školskom kalendaru za srednje škole sa sedištem na teritoriji Vojvodine, školska godina počinje u ponedeljak 1. septembra 2014. god. Nastava počinje u 8.00 h. Raspored časova biće objavljen u nedelju 31. avgusta 2014., u popodnevnom terminu. Prijem učenika prvog razreda održaće se u velikom amfiteatru naše škole sa početkom u 8.00 h.
2014-08-29 12:27:48
CommentLike
Gimnazija
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
U periodu od 11.- 15. avgusta učenice naše škole, Petronela Irimija i Margareta Erina (III 6), učestvovale su u projektu škole iz Rumunije (pun naziv škole je : Liceul Vocaţional Pedagogic "Nicolae Bolcaş", Beiuş). Ova škola već četvrtu godinu zaredom, u kampu koji se nalazi u mestu Stâna de Vale, realizuje aktivnosti vezane za projekat “Za nas ljude”, koji se nalazi u njihovom kalendaru aktivnosti ministarstva prosvete. Ideja je da se promoviše volontiranje kao nesebično pomaganje drugima kojima se jača zajednica i pomoću kojega se pozitivno utiče na živote ljudi unutar zajednice. Aktivnosti kojima su se učenici bavili tokom boravka u kampu odnose se na radionice vezane za učenje stranog jezika, sadržaje iz predmeta likovna kultura, a poseban naglasak stavljen je na osmišljavanje i prezentovanje projekta koji za svoju osnovnu temu ima volontiranje. Učenice naše škole, sa kojima su u timu bili i njihov razredni starešina prof. Euđen Čebzan i pedagog škole Maja Rajković, osvojile su drugo mesto po završenom takmičenju na temu volontiranja. Rad koji su naše učenice pripremile bavio se valontiranjem đaka naše škole u vreme majskih poplava u Srbiji. Ekipa je ukupno bilo 10, uglavnom iz škola sa teritorije Rumunije. Škole iz Srbije i Mađarske činile su dve ekipe koje su se posredstvom rumunskog jezika ravnopravno takmičile sa ostalima. Izuzetno smo zadovoljni gostoprimstvom koje nam je pruženo, uživali smo u prirodnom ambijentu krajolika u kome smo se našli, Petronela i Margareta su vredno radile i zasluženo osvojile drugo mesto. Nadamo se ponovnom pozivu i da će više nas raditi na osmišljavanju i realizaciji aktivnosti vezanih za volontiranje. In perioada dintre 11-15 august,elevele scolii noastre Petronela Irimia si Margareta Erina(III6) ,au participat la proiectul scolii din Romania (Liceul Vocational Pedagogic "Nicolae Bolcas",Beius) . Aceasta scoala deja de patru ani,la campul care este situat la Stana de Vale,realizeaza activitati legate de proiectul de voluntariat "Pentru noi oamenii". Acest proiect se gaseste in calendarul activitatilor scolare aprobate de Ministerul Educatiei si Cercetarii din Romania. Ideea este sa se promoveze voluntariatul ca o forma de a ajuta oamenii sinistrati . Acest gest benevol intareste legaturile intr-o societate si influenteaza pozitiv la toti oamenii din societate.Activitatile la care au participat elevii,au fost din limba straina si cultura plastica . Cel mai mare accent a fost pus pe planificarea si prezentarea unui proiect a carui idee principala a fost voluntariatul. Elevele scolii noastre au format timul impreuna cu dirigintele lor prof. Eugen Cebzan si pedagogul scolii noastre Maia Raicovici. Cu acest proiect au cucerit premiul doi.Proiectul s-a bazat pe tema inundatiilor din Serbia.La concurs au participat 10 timuri,in general din Romania, o scoala din Ungaria,si scoala noastra. Suntem foarte multumiti de ospitalitatea oferita.Natura acolo este exceptionala asa ca am folosit ocazia sa ne plimbam pentru a vedea frumusetile ei. Petronela si Margareta au muncit sarguincios si au cucerit premiul doi meritat. Speram ca vom fi invitati din nou si ca vom participa intr-un numar mai mare la proiectele si activitatile de voluntariat.
Projekat
Projekat "Za nas ljude"/"Pentru noi oamenii"
2014-08-27 17:11:34
CommentLike