Naslovna

Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Prema Pravilniku o školskom kalendaru za srednje škole sa sedištem na teritoriji AP Vojvodine za školsku 2013/2014. god.,a na osnovu člana 6. prolećni raspust počinje u četvrtak,17. aprila 2014. god. a završava se u sredu, 23.aprila 2014. god. Nastava počinje u četvrtak 24. aprila. Svim učenicima želimo srećne praznike i prijatan raspust!
2014-04-17 08:38:51
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Kviz "Znanjem do znanja - Vojvodina u srcu" ostaće upamćen ne samo po uzbudljivom takmičenju, nego i po učenicima koji su svoje škole predstavljali na jedan poseban način. Jedna od njih je i naša učenica Jovana Milenković iz odeljenja III4. Ona se predstavila u studiju svim prisutnima kroz svoje umeće plesanja modernog baleta. Dvominutnim nastupom podsetila nas je na svoju nedavno osvojenu titulu državnog prvaka u modernim plesovima. Članica je dens studia „Olja“ i trenutno se priprema da svojim solo nastupom zablista na svetskom takmičenju koje će se ovog maja održati u Puli. Jovana ponosni smo na tebe i želimo ti puno sreće na narednom i svim ostalim nastupima i takmičenjima!!! Podsećamo vas da je emitovanje kviza na TV Banat otpočelo 14. aprila (20 h).
I Jovanin plesni nastup predstavio našu školu na kvizu
2014-04-15 16:34:26
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
U nedelju 13.aprila u "Hemijsko-medicinskoj školi" u Vršcu održano je okružno takmičenje za učenike srednjih škola iz istorije. Predstavnik naše škole na tom takmičenju bila je učenica Andrea Veselinović iz odeljenja I-3. Mentor učenici bio je prof. Neven Daničić. Čestitamo im na učešću i svakako pozitivnom reprezentovanju naše škole.
2014-04-15 14:25:42
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Ukoliko Vas zanima da postanete vlasnik Omladinske evropske kartice: ko je izdaje, šta ona predstavlja i koje pogodnosti nudi možete pročitati u sledećem članku:
Omladinske evropske kartice za popust i u Vršcu
evrsac.rs
Unija studenata opštine Vršac od sutra počinje sa izdavanjem EYCA (European youth card) kartica na teritoriji opštine Vršac. Ugovor je sklopljen izmeđ...
2014-04-15 13:16:18
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
12.4.2014. Danas je u Srednjoj medicinskoj školi u Pančevu održano okružno takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture. Učenici naše škole postigli su zapažen uspeh. Učenice prvog razreda Miljana Nikolić i Maja Kukić osvojile su 3. mesto. Mentori učenicima prvog razreda bile su prof. Ljupka Grgin i prof. Danijela Mareš Đilas. Učenice 2. razreda Ksenija Šarenac i 3. razreda Bosiok Lorina osvojile su takođe 3.mesto. Mentor učenicima drugog razreda bili je prof. Olivera Pantović, mentor učenicima trećeg razreda bila je prof. Katarina Ljubičić Ilkić. Pohvaljujemo i ostale učenike koji su učestvovali na takmičenju: Tamaru Boškovic, Andreja Cukanića, Rastka Vićića, Anu Milivojević i Kristinu Vidaković. Mentor učenici četvrte godine bila je prof. Stanislava Plećaš. Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na postignutim rezultatima!
2014-04-12 18:54:22
Unija studenata Vršac
Sjajna ekipa promotera iz Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac održala prezentaciju EYCA kartica u gimnaziji. Hvala pedagoškinji na pomoći i podršci. Bravo :)
Mobile Uploads