Naslovna

Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Vršac pod turskom vlašću i period oslobođenja
Gradska biblioteka Vršac, Centar za banatske studije i Udruženje ljubitelja starina „Feliks Mileker“ nastavljaju seriju predavanja u okviru obeležavanja 300. godišnjice oslobođenja Vršca od Turaka. Predavanje pod nazivom „Vršac pod turskom vlašću i period oslobođenja“ održaće se u salonu Gradske biblioteke Vršac u četvrtak, 1. decembra u 18 časova. Usled velikog interesovanja Vrščana za prvo predavanje na kojem je o prilikama i događajima u danima pre pada Vršca pod turski jaram govorio dr Aleksandar Krstić, stručni saradnik Istorijskog instituta u Beogradu, organizatori su odlučili da pozovu istog autora, koji će iz turskih deftera, prepiske vladara i vojnih starešina pokušati da rekonstruiše događaje koji su se odigrali pod turskom vladavinom, kao i događaje koji su usledili tokom oslobođenja. Moderator još jednog predavanja koje ne sme da propusti ni jedan pravi ljubitelj hronika Vršca u starini biće prof. Neven Daničić.
2016-12-01 13:47:40
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
I učenice drugog razdreda naše škole bile su učesnice ovog kampa volontera održanog proteklog vikenda na Crvenom krstu!
Radni vikend mladih volontera na Vršačkom bregu
evrsac.rs
Crveni krst Vršac i Crveni krst Alibunar, partnerskim projektom, organizovali su brojne volonterske aktivnostili koje predstavljaju uvod u obel...
2016-11-29 20:17:22
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
U subotu 26.11.2016 učenici naše škole su učestvovali na Festivalu pozorišta i recitala „Arlechin“ u Toraku (Begejci).Nastupilo je 36 učenika koji nastavu slušaju na rumunskom nastavnom jeziku. Naša pozorišna grupa „IONESCO“ predvođena mentorom prof.Romancom Varađan osvojila je specijalnu nagradu za učesnika bez konkurencije. U okviru takmičenja u recitalu, nagrade su osvojili sledeći učenici: Adrian Kračun (I5) - prvo mesto - recital na banatskom govoru i prvo mesto na književnom jeziku Mirela Kotrla (I5) - drugo mesto – recital na banatskom govoru Prodan Euđenia (I5) -drugo mesto - recital na književnom jeziku Andrea Čebzan Zeman (I5) - drugo mesto - recital na književnom jeziku Darisa Kornea (I5) - drugo mesto-recital na književnom jeziku Marina Musta (I5) - treće mesto - recital na književnom jeziku Emina Voin (I5) - treće mesto - recital na književnom jeziku Mentor prof.Romanca Varađan Elena Mohan (II5) -specijalnu nagradu za interpretaciju i specijalnu nagradu za učesnika bez konkurencije Georgina Lukrecia Stefan (III5) - treće mesto-recital na banatskom govoru Anastasia Doban (IV5) - treće mesto - recital na književnom jeziku Mentor prof.Margareta Kožokar Čestitamo našim učenicama i njihovim mentorima i želimo im puno sreće na sledećim takmičenjima. Sâmbătă pe data de 26.11.2016 la Begheiti (Torac) a avut loc Festivalul de teatru si recitatori"Arlechin"/Torac-2016.De la noi din scoala au participat 36 elevi care frecventeaza cursurile in limba romana.Trupa noastra de teatru “IONESCO” a obtinut premiu special de participant fara concurenta.Coordonator stiintific al trupei Romanta Varadean. In cadrul competitiilor de recital ,urmatorii elevi au obtinut premii: Adrian Kraciun (I5) -premiul întâi-recital în limba literară si premiul întâi recital în grai bănățean Mirela Cotârlă (I5) - premiul doi –recital în grai bănățean Eugenia Prodan (I5) - premiul doi-recital în limba literară Andrea Cebzan Zeman (I5) -premiul doi-recital în limba literară Darisa Cornea (I5) - premiul doi-recital în limba literară Marina Musta (I5) - premiul trei-recital în limba literară Emina Voin (I5) - premiul trei-recital în limba literară Coordonator științific: prof.Romanca Varađan Elena Mohan (II5) - diplomă specială de interpretare și diplomă specială pentru participant în afara concurenței Gheorghina Lucreția Stefan (III5) -premiul trei-recital in grai bănățean Anastasia Doban (IV5) - premiul trei-recital în limba literară Coordonator științific: prof.Margareta Cojocar Felicitam elevii si coordonatoarele stiintifice pentru succesul obtinut , și le dorim mult succes la viitoarele competitii!
Photos from Gimnazija
Photos from Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac's post
2016-11-29 20:00:27
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Naši košarkaši i košarkašice osvojili su treće mesto na međuokružnom takmičenju održanom 24. novembra u Beogradu. Čestitamo!
Timeline Photos
2016-11-29 19:48:30
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Fotografije sa 5. BEOPS-a na kojima su naše učenice Ana Čupić (III2) i Milica Grujić (IV4) sa svojim profesorkama Verom Repac i Snežanom Đenić. Podsetimo, takmičenje je održano 18. novembra u Matematičkoj gimnaziji u Beogradu, a naša Ana Čupić je na njemu osvojila drugo mesto. U žiriju ovog takmičenja u besedništvu bili su Vesna Ćorović Butrić, odgovorni urednik Obrazovnog programa Radio Beograda i pisac, Ana Marija Simonović urednik u Baštini i kulturnoj produkciji RTS, prof. dr Zoran Avramović direktor Zavoda za unapređivanje vaspitanja i obrazovanja Beograd, prof. dr Milan Raspopović fizičar i filozof i Stanko Stoiljković novinar i publicista.
Photos from Gimnazija
Photos from Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac's post
2016-11-29 19:46:22
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Puno sreće našim košarkašima i košarkašicama na Međuokružnom takmičenju koje se održava u četvrtak 24. novembra u Beogradu!
Timeline Photos
2016-11-22 06:03:25