Naslovna

Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Dan održivog razvoja „Mi i Vršačke planine“ promovisan je ove godine umesto u ponedeljak 26. septembra, u petak 23. septembra 2016. godine. Tim povodom, vršačka Gimnazija "Borislav Petrov Braca", ekološko udruženje Legambiente i Zannini East, u saradnji sa Turističkom organizacijom Vršca i pod pokroviteljstvom PEFC Italije, organizovali su dan čišćenja Vršačkog brega. Sakupljano je smeće duž Staze zdravlja na Vršačkom bregu, gimnazijalci su se lepo družili, poradili su na svojoj ekološkoj svesti uz jedinstvenu priliku da poruče i drugima koliko je važno očuvanje okoline u kojoj živimo. Zahvaljujemo se učenicima III razreda koji su se odazvali akciji kao i profesorima naše škole koji su podržali istu. Fotografisali: Jovan Ćirović (III4) i Minja Milošev (III2)
Akcija
Akcija "Mi i Vršačke planine" 2016.
2016-09-27 11:24:50
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Adelina Getejanc, Euđenia Prodan (I5) i Anastasia Doban (IV5) na obeležavanju Dana rumunskog jezika.
2016-09-07 19:56:02
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
U petak 02.09.2016. u prostorijama „Kulturnog Centra“ u Vršcu obeležena je godišnjica smrti velikog rumunskog profesora, pisca i lingviste Radu Flore. Ujedno je obeležen i Dan rumunskog jezika. Iz naše škole predstavile su se učenice Euđenia Prodan (I 5) koja je otpevala narodnu izvornu pesmu na rumunskom jeziku i Anastasia Doban (IV 5) koja je recitovala pesmu koju je sama napisala. Zahvaljujemo se nasoj bivsoj ucenici Adelini Getejanc koja je učestvovala predstavivši se svojim nagrađenim radom u prozi „Misterija zivota“. Na konkursu u okviru Dana skole osvojila je nagradu „Jon Berlovan“ (2014/2015). Ona je, takođe, pročitala i rad svoje koleginice Anete Gašpar. Mentori učenicama bile su prof.Romanca Varađan i prof.Margareta Kožokar. Vineri ,02.09.2016 in incaperile Centrului Cultural din Varset s-a marcat comemorarea marelui profesor,scriitor si lingvist Radu Flora.Totodata s-a marcat si Ziua limbii romane. La aceasta manifestare s-au prezentat elevele scolii noastre Eugenia Prodan ( I 5) care a cantat o melodie populara si Anastasia Doban ( IV 5) care a recitat o creatie originala. Multumim fostei noastre eleve Adelinei Gataiant care a acceptat sa se prezinte cu lucrarea sa in proza originala „Misterul vietii“,premiata cu premiul „Ion Berlovan“ la concursul organizat de ziua scolii a anului scolar 2014/2015. Adelina a citit si lucrarea colegei sale Aneta Gaspar. Coordonatori stiintifici prof.Romanta Varadean si prof.Margareta Kozokar.
2016-09-07 19:37:28
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Poštovani profesori i učenici, na sajtu škole postavljen je raspored časova koji važi od 1. setpembra 2016. http://vrsackagimnazija.edu.rs/cms/sr/raspored/raspored-casova.html
2016-08-31 16:09:35
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Poštovani učenici i roditelji, prema Pravilniku o školskom kalendaru za srednje škole sa sedištem na teritoriji AP Vojvodine za šk. 2016/2017, školska godina počinje u četvrtak 1. septembra. Učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda dolaze toga dana u školu u 8h i prvi čas im je ČOS. Učenici prvog razreda dolaze u školu takodje u 8h. Prvaci će u zakazanom terminu prisustvovati prozivci učenika u velikom amfiteatru. Želimo vam srećan i uspešan početak nove školske godine!
2016-08-27 18:40:28
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice doneo je pravilnik o školskom kalendaru za srednje škole sa sedištem na teritoriji Autonomne Pokrajine Vojvodine za školsku 2016/2017. godinu (opširnije na : http://www.puma.vojvodina.gov.rs/etext.php?ID_mat=3439). Pravilnik, izmedju ostalog, predviđa i sledeće: Nastava u srednjoj školi ostvaruje se u toku dva polugodišta: Prvo polugodište počinje u četvrtak, 1. septembra 2016. godine, a završava se u petak, 23. decembra 2016. godine. U prvom polugodištu ima 81 nastavni dan. Drugo polugodište počinje u ponedeljak, 16. januara 2017. godine i završava se: – u utorak, 23. maja 2017. godine i ima 84 nastavnih dana za učenike četvrtog razreda gimnazije -u utorak, 30. maja 2017. godine i ima 89 nastavnih dana za učenike četvrtog razreda četvorogodišnjih i trećeg razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola – u utorak, 20. juna 2017. godine i ima 104 nastavnih dana, za učenike prvog, drugog i trećeg razreda gimnazije i četvorogodišnjih srednjih stručnih škola i učenike prvog i drugog razreda trogodišnjih srednjih stručnih škola.
2016-08-27 18:30:38

Опширније о активностима школе