Naslovna

Активности

Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
U velikoj sali Gradskog muzeja Vršac, u četvrtak 22. decembra, kao svojevrstan nastavak predavanja “Vršac pod turskom vlašću i period oslobođenja”, održan je javni čas istorije prof. Nevena Daničića. Čas je održan u saradnji sa opštinskom upravom i članicom gradskog veća zaduženom za područje obrazovanja prof. Marijanom Golomeić, kao i u saradnji sa upravom Gradskog muzeja. Odeljenja III3 i III4 imali su prilike da se bliže upoznaju sa ovom tematikom koja je deo serije predavanja organizovanih od strane istoričara: prof. Nevena Daničića i dr. Aleksandra Krstića. Saradnica na održavanju ovog časa bila je istoričarka Ivana Ranimirov. Cilj predavanja je motivisanje naših sugrađana da bolje upoznaju grad u kojem žive, da se bave lokalnom istorijom, ali i istorijom regiona u kojem se Vršac nalazi (u ovom slučaju Banata).Po završetku časa prof. Ranimirov pokazala je i stručno tumačila postavku izložbe “300+ Trista godina oslobođenja Pančeva od Turaka1716-2016 ” koja je otvorena početkom decembra meseca ove godine. Ona je najavila, da bi u saradnji sa Pokrajinskim sekretarijatom, slična izložba posvećena našem gradu, mogla da se realizuje u ovom istom prostoru Gradskog muzeja Vršac, već naredne godine.
Photos from Gimnazija
Photos from Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac's post
2016-12-25 15:46:12
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Fotografije su sa proslave kojom su učenici naše škole obeležili nastupajuće božićne i novogodišnje praznike. Program su osmislile i u saradnji sa đacima realizovale profesorke rumunskog jezika i književnosti, Romanca Varađan i Margareta Kožokar, zajedno sa svojim kolegom veroučiteljem Sorin Janešom. “Hor raspevanih profesora” i hor učenika naše škole, predvođeni profesorkama Marinom Kliskom i Roksanom Činč, upotpunili su ovo veče, veče slavlja i radosti.
2016-12-25 14:47:22
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Raspored dopunske/dodatne nastave za vreme zimskog raspusta školske 2016/17. godine:
2016-12-25 11:59:21
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Poštovani učenici i roditelji, prema Pravilniku o školskom kalendaru za srednje škole sa sedištem na teritoriji AP Vojvodine za školsku 2016/17.godinu, zimski raspust počinje u ponedeljak 26. decembra 2016. godine, a završava se u petak 13. januara 2017. godine. Prvi radni dan u drugom polugodištu je ponedeljak 16. januar. U utorak 17. januara 2017. nastava se izvodi prema rasporedu časova za petak. Želimo vam srećne novogodišnje i božićne praznike!
2016-12-25 10:44:03
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Učenici Gimnazije „Borislav Petrov Braca“: Matija Petrović (IV2), David Buzgo (IV2) i Branko Kerkez (IV1) pobednici su kviza „FIMEK nagradjuje znanje“. Oni su juče 20. decembra u Novom Sadu, u prostorijama Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menandžment, u finalu osvojili prvo mesto. Mentor učenicima bio je prof. Slobodan Lauš. Kviz se već godinama tradicionalno organizuje na ovom fakultetu za sve maturante srednjih škola u Vojvodini. Ove godine čak 55. škola je učestvovalo, a osim vrednih nagrada i dobrog druženja, učenici su imali priliku i da upoznaju znamenitosti Novog Sada, povežu se sa srednjoškolcima iz drugih sredina i upoznaju gradove iz kojih oni dolaze. Inače, ovo je drugi put da su učenici Gimnazije pobednici ovog takmičenja.
2016-12-21 10:10:16
Gimnazija "Borislav Petrov Braca" Vršac
Prvi smo!!! Bravo za Matiju, Branka i Davida!
FIMEK- Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u Novom Sadu
U toku je proglašenje pobednika ovogodišnjeg kviza Fimek Nagrađuje znanje.
2016-12-20 16:02:08

Опширније о активностима школе